Polihalit

Polihalit [K2Ca2Mg(SO4)4 · 2H2O], to naturalny minerał powstały około 260 milionów lat temu na skutek parowania permskich mórz. Polihalit wydobywany jest z warstwy złożonej na głębokości ok. 1000 metrów poniżej poziomu Morza Północnego w kopalni Boulby Mine (północna Anglia). Surowiec ten zawiera wysokie stężenia potasu, siarki, magnezu i wapnia występujących w postaci łatwo rozpuszczalnych i szybko przyswajalnych siarczanów. Wyłącznym producentem polihalitu na świecie jest firma ICL.

Cząstka polihalitu

*uproszczona wizualizacja cząstki polihalitu

Polihalit

 [K2Ca2Mg(SO4)4 · 2H2O]

Polihalit – naturalnie występujący minerał, wydobywany z warstwy skał polihalitowych, ponad 1000 m poniżej poziomu Morza Północnego u wybrzeży North Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

Minerał polihalitowy zawiera wyłącznie wiązania siarczanowe, dzięki czemu nawozy są bezpieczne dla roślin i środowiska!

Polihalit jest naturalnym mineralnym źródłem potasu, wapnia, magnezu i siarki o najniższym śladzie węglowym na rynku, wynoszącym 0,0337 kg węgla na kg wydobytego produktu, ponieważ wymaga jedynie obróbki mechanicznej.

Nawozy mineralne z polihalitu marki GoudenKorrel® są:

  • wszechstronne
  • naturalne
  • wieloskładnikowe
  • bezpieczne dla upraw
  • o niskiej zawartości chlorków
  • o niskim zasoleniu i zakwaszeniu
Polihalit Complex 500kg, 25kg, 5kg
Polisulmag

Nawóz mineralny z Polihalitu to naturalna siła!

Wybierając nawóz mineralny z polihalitu marki GoudenKorrel® pozostajesz w symbiozie z naturą i nie zakłócasz jej harmonii. Kompleksowy skład chemiczny naturalnego surowca, powoduje, że posiada on ogromny potencjał zastosowania w ekologicznym rolnictwie. Złożony z siarczanów potasu, magnezu i wapnia surowiec, dzięki wykorzystaniu G2D Nodens Technology™ ulega stopniowemu rozpuszczeniu i jest łatwo przyswajalny, dostarczając jednocześnie kilku składników. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli szukasz siły tkwiącej w naturze.

Tylko GoudenKorrel® uwalnia siłę polihalitu!

Jesteśmy pionierami w uwalnianiu pełnego potencjału polihalitu. Jego dobroczynne właściwości są oczywiste, ale tylko stosowana przez nas technologia pozwala na wykorzystanie 100% możliwości tego surowca. GoudenKorrel®, w odróżnieniu od innych preparatów opartych o polihalit, przoduje w zakresie tempa procesu rozpuszczania, a więc i reagowania w glebie. Jest to możliwe dzięki technologii G2D Nodens Technology™ zastosowanej w nawozach Belenus® oraz Vervactor®, która pozwala na aktywowanie stopniowego uwalniania składników odżywczych i optymalizację działania nawozu.

Frakcja granuli i rozpuszczalność - nawozy z polihalitu

Unikatowy proces technologiczny ma charakter dwustopniowy. W pierwszym etapie następuje rozbicie struktury krystalicznej polihalitu, która „więzi” zbawienne siarczany. Dopiero tak przetworzony surowiec poddawany jest dalszej obróbce i ostatecznie uzyskuje formę w pełni reaktywnych granul, doskonałych w swojej formie do pełnego wniknięcia w glebę. Inne preparaty oparte o polihalit można porównać jedynie do surowca nawozów Belenus® oraz Vervactor®, który jest początkiem procesu ich produkcji. Wykorzystywana przez nas metoda sprawia, że nawozy linii GoudenKorrel® gwarantują niemal podwójną moc działania polihalitu. Nie zapewnimy Cię, że jako jedyni dostrzegamy siłę zawartą w polihalicie, ale tylko my zaczynamy tam, gdzie inni kończą!

GoudenKorrel® oznacza elastyczność!

To Ty decydujesz kiedy nadejdzie najlepszy moment na wspomaganie. Nawozy mineralne z polihalitu linii GoudenKorrel® można stosować – w zależności od potrzeb Twojej uprawy – przedsiewnie (6-8 dni przed siewem) lub pogłównie, najpóźniej na 2 tygodnie przed spodziewanym początkiem wegetacji ozimin. Na uwagę zasługuje także fakt, iż nasze nawozy posiadają ogromny zakres kompatybilności z innymi preparatami. Dzięki temu nie musisz ograniczać swoich działań i możesz w pełni wykorzystać całe spektrum możliwości.