O projekcie

GoudenKorrel® to koncepcyjna linia nawozów wieloskładnikowych. Projekt ten jest efektem rozległej sieci współpracy brytyjskich, niemieckich, holenderskich i polskich naukowców, agronomów, technologów, rolników i górników. Naszym wspólnym celem jest maksymalne wykorzystanie dobroczynnej siły polihalitu!

Filozofią GoudenKorrel® jest samodoskonalenie! Stale monitorujemy potrzeby rolników, dobierając optymalne receptury i rozwiązania technologiczne. Najbardziej zaawansowane produkty tej linii, tzn. Vervactor® i Belenus® oparte są o unikatowe rozwiązanie – G2D Nodens Technology™. Dzięki temu rolnicy otrzymują szybko i trwale działający, łatwo rozpuszczalny granulat. Produkt jest prosty w przechowywaniu i wysiewie, gwarantuje skuteczność i łatwość aplikacji.

Polihalit [K2Ca2Mg(SO4)4 · 2H2O], to naturalna skała powstała około 260 milionów lat temu na skutek parowania permskich mórz. Polihalit wydobywany jest z warstwy złożonej na głębokości ok. 1000 metrów poniżej poziomu Morza Północnego w kopalni Boulby Mine (północna Anglia). Surowiec ten zawiera wysokie stężenia potasu, siarki, magnezu i wapnia wystepujących w postaci łatwo rozpuszczalnych i szybko przyswajalnych siarczanów. Wyłącznym producentem polihalitu na świecie jest firma ICL.

Polihalit to:

  • wysoka zawartość potasu, siarki, magnezu i wapnia
  • prawdziwa moc z głębi Ziemi. Jest całkowicie naturalny, do jego produkcji nie używa się separacji chemicznej
  • charakteryzuje się niską zawartością chloru, nie zakwasza gleby

Dotychczasowe doświadczenia zebrane w ramach projektu GoudenKorrel® pozwalają na skondensowanie systemu stosowania naszych nawozów do trzech zasad:

Polihalit to naturalna siła!

Wybierając GoudenKorrel® pozostajesz w symbiozie z naturą i nie zakłócasz jej harmonii. Kompleksowy skład chemiczny naturalnego surowca, powoduje, że posiada on ogromny potencjał zastosowania w ekologicznym rolnictwie. Złożona z siarczanów potasu, magnezu i wapnia skała szybko ulega rozpuszczeniu i jest łatwo przyswajalna, dostarczając jednocześnie kilku składników. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli szukasz siły tkwiącej w naturze.

Tylko GoudenKorrel® uwalnia siłę polihalitu!

Jesteśmy pionierami w uwalnianiu pełni potencjału polihalitu. Jego dobroczynne własności są oczywiste, ale tylko stosowana przez nas technologia pozwala na wykorzystanie 100% właściwości tego surowca. GoudenKorrel® , w odróżnieniu od innych preparatów opartych o polihalit, przoduje w zakresie tempa procesu rozpuszczania, a więc i reagowania w glebie. Jest to możliwe dzięki technologii G2D Nodens Technology™ zastosowanej w nawozach Belenus® oraz Vervactor®, która pozwala na przyspieszenie i optymalizację działania nawozu. Ten unikatowy proces ma charakter dwustopniowy.

W pierwszym etapie następuje rozbicie struktury krystalicznej polihalitu, która „więzi” zbawienne siarczany. Dopiero tak przetworzony surowiec poddawany jest dalszej obróbce i ostatecznie uzyskuje formę w pełni reaktywnych granul, doskonałych w swojej formie do pełnego wniknięcia w glebę. Inne preparaty oparte o polihalit można porównać jedynie do surowca nawozów Belenus® oraz Vervactor®, który jest początkiem procesu ich produkcji. Wykorzystywana przez nas metoda sprawia, że nawozy linii GoudenKorrel® gwarantują niemal podwójną moc działania polihalitu. Nie zapewnimy Cię, że jako jedyni dostrzegamy siłę zawartą w polihalicie, ale tylko my zaczynamy tam, gdzie inni kończą.

GoudenKorrel® oznacza elastyczność!

To Ty decydujesz kiedy nadejdzie najlepszy moment na wspomaganie. Nawozy linii GoudenKorrel® można stosować – w zależności od potrzeb Twojej uprawy – przedsiewnie (6-8 dni przed siewem) lub pogłównie, najpóźniej na 2 tygodnie przed spodziewanym początkiem wegetacji ozimin. Na uwagę zasługuje także fakt, iż nasze nawozy posiadają ogromny zakres kompatybilności z innymi preparatami. Dzięki temu nie musisz ograniczać swoich działań i możesz w pełni wykorzystać całe spektrum możliwości.
G2D Nodens Technology ™

to jedyna w swoim rodzaju, wielostopniowa technologia polegająca na rozpyleniu surowców do poziomu kilkudziesięciu mikronów (grind to dust), separacji aktywnych cząstek, ich zmieszaniu oraz agregacji. Każda otrzymana granula zaopatrzona jest w inteligentny system aktywacji rozpadu, dzięki temu produkt cechuje się najwyższymi parametrami użytkowymi – całkowitą rozpuszczalnością i szybkim działaniem. Nasza technologia zapewnia niemal podwójną moc działania nawozu!

BELENUS Zobacz PKSplus Zobacz VERVACTOR Zobacz